Energia odnawialna odnawialna w czasie podnoszenia

Energia odnawialna

Wzrost zrównoważonego rozwoju w obiektach na całym świecie jest jednym z wniosków raportu Green Venue 2017.

Sprawozdanie w sprawie zielonych terenów zielonych w 2017 r. pokazuje wzrost świadomości w zakresie zrównoważonego rozwoju i najlepszych praktyk ekologicznych.

Jak przyjazne dla środowiska jest Twoje miejsce?

To pytanie, które Greenview zadała placówkom na całym świecie – dokładnie 66 obiektów w 14 krajach.

Greenview opublikował niedawno swój raport Green Venue Report 2017, w którym podkreślono najlepsze praktyki zrównoważonego rozwoju w branży, a tegoroczna analiza pokazała, że w tym roku o 50 procent więcej obiektów uczestniczyło w programie niż w 2016 roku.

Powstało to kilka lat temu. Co się stało, zobaczyliśmy, że centra kongresowe na całym świecie zaczęły zwracać uwagę na zielone inicjatywy „, powiedział Lindy Farrar, starszy analityk Greenview.

Firma nastawiona na zysk zarządza badaniami prowadzonymi przez sponsorów dla wielu organizacji z branży hotelarsko-gastronomicznej, monitoruje „ich odpowiedzialność korporacyjną i platformy zrównoważonego rozwoju, aby zwiększyć rentowność, usprawnić zarządzanie danymi, nadążyć za trendami i zapewnić skuteczną komunikację dla swoich interesariuszy poprzez wykorzystanie siły danych, wspólnych wytycznych, najlepszych praktyk i innowacji” – twierdzi strona internetowa organizacji.

Staramy się, aby sprawozdanie zawierało wgląd i treść, pokazywało trendy w zakresie danych i zachęcamy wszystkie miejsca, aby uczestniczyły w nim bez względu na to, gdzie się znajdują „- powiedział Farrar.

W tegorocznym raporcie zadaje się 120 pytań obiektom, które znalazły wiele przydatnych informacji, m. in. o tym, że miejsca oszczędzają miliony dolarów dzięki ulepszeniom w zakresie zrównoważonego rozwoju, takim jak oświetlenie LED.

Dodatkowo, zgodnie z raportem, odpady generowane przez wydarzenia są bezpośrednio obciążające organizatorów wydarzeń.

A post shared by embi_hardy (@embi_hardy) on

W celu ograniczenia wytwarzania odpadów 52 procent organizatorów imprez pobiera opłaty od organizatorów bezpośrednio w zależności od tonażu odpadów lub ilości wytworzonych przez wystawę pojemników na odpady. Ponadto około jedna czwarta obiektów stanowi zachętę ekonomiczną dla organizatorów imprez, aby zmniejszyć ilość odpadów wysyłanych na wysypiska śmieci „- powiedział raport.

Zdrowie i dobre samopoczucie personelu w obiektach wzrasta w całej branży, a 62 procent obiektów prowadzi politykę zdrowia i dobrego samopoczucia, która ma zastosowanie do wszystkich pracowników, w tym do obiektów zdrowotnych i fitness „z bezpłatnymi osobistymi trenerami, którzy pomagają promować zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną”.

Z raportu wynika, że wzrasta również efektywność energetyczna imprez w obiektach.

Wszystkie obiekty, które wzięły udział w badaniu, poinformowały, że śledzą energię na bieżąco, z czego 88 procent energii śledzącej miesięcznie, co oznacza wzrost z 86 procent w 2016 roku do 77 procent w 2015 roku.

Prawie jedna trzecia obiektów może pobierać energię zużywaną na metry, w szczególności do sali wystawienniczej. Jednak tylko pięć procent miejsc może mierzyć metr cząstkowy (tj. Mierzcie dokładne wykorzystanie) poszczególne stoiska wystawowe w hali wystawienniczej, stale niski wskaźnik adopcji od 2015 roku. Sześćdziesiąt cztery procent obiektów może dostarczyć organizatorom imprez informacji na temat zużycia energii, co stanowi zdrowy wzrost od 2015 r. (53 procent w 2016 r. i 48 procent w 2015 r.)”- czytamy w raporcie.

Energia odnawialna powoli staje się tendencją – 23% posiada certyfikaty energii odnawialnej (REC),”stanowiące łącznie około 248 milionów kWh zakupionych”, stwierdza raport. Przedstawione wyniki przypominają nam o zainteresowaniu hazardem. Prośba o to jak grać w pokera rosła prawie równie szybko.

Europa jest królem dostępności transportu publicznego do miejsc.

Jak podaje raport, wszystkie europejskie obiekty, które wzięły udział w badaniu, były dostępne pociągiem, koleją miejską, metrem lub metrem lub w odległości krótkiego spaceru od lotniska.

Dla porównania, 46% obiektów w Stanach Zjednoczonych było dostępnych w ten sam sposób, a 38% obiektów w Kanadzie było dostępnych pociągami, koleją miejską lub metrem „- czytamy w raporcie.

Lokalne zakupy stały się ogromną tendencją na całym świecie dla operatorów obiektów – 89 procent miejsc zamawiających produkty żywnościowe i napojowe otrzymało co najmniej jeden certyfikat lub akredytację zorientowaną na zrównoważony rozwój – 85 procent więcej niż w 2016 roku.

Oczywiście nie możesz być zrównoważony bez wody, a 45 procent obiektów zapewnia organizatorom imprez specjalny raport o zużyciu wody, który jest wyższy od 44 procent w 2016 roku. Tylko pięć procent obiektów na bieżąco śledzi zużycie wody podczas imprezy „- stwierdza raport.

Inne praktyki, takie jak ograniczenie marnotrawstwa żywności i uzyskanie certyfikatu zrównoważonego rozwoju, zostały również podkreślone w sprawozdaniu „Zielonego Miejsca„.

Widzimy, że nie tylko posiadają one certyfikat, ale nadal go stosują „- powiedział Farrar.

Miejsca pracy zatrudniają i utrzymują ekipy ekologiczne, aby utrzymać swoje zakłady na dobrej drodze do zrównoważonego rozwoju „- powiedziała.

Wszyscy wszyscy na całym świecie nadal inwestują. To nie tylko niektóre miejsca na świecie. To prawdziwe pieniądze…. miliony dolarów na poprawę zrównoważonego rozwoju, powiedziała.