Fakty, które dowodzą, że globalne ocieplenie jest już tutaj

lodowce są rozpuszczalne

Emisje, globalne ocieplenie, pogoda i klimat – trudno jest nadążyć za tym, co mówią naukowcy z dziedziny klimatu, i jakie są rzeczywiste efekty zmian klimatycznych. Oto kilka prostych, przerażających faktów o zmianie klimatu, które powinny nas wszystkich popychać do tego, aby wszystkie kraje poszły w ślady Szwecji.

W wyniku zniknięcia siedlisk ponad milion gatunków grozi wyginięciem

Jeden z najbardziej prawdopodobnych faktów dotyczących zmian klimatu, które mogą otworzyć ludzkie oczy, jest konsekwencja dla zwierząt, ponieważ wiele osób preferuje zwierzęta na ludzi. Czasami trudno jest zrozumieć dlaczego.Na początku tego roku Bramble Cay melomys, jedyny ssak endemiczny Wielkiej Rafy Koralowej, stał się pierwszym gatunkiem ssaków wymazanym ze względu na zmiany klimatyczne spowodowane przez człowieka. Naukowcy twierdzą, że jest to tylko wierzchołek góry lodowej i że więcej niż jedna na sześć światowych gatunków stoi w obliczu możliwości wyginięcia ze względu na zmiany klimatyczne.

Najbardziej poszczególnymi gatunkami zagrożonymi są te, których siedliska całkowicie znikną lub które są szczególnie wyspecjalizowane w tym, co jesz i gdzie żyją. Może nawet zawierać zwierzęta, takie jak koala bear.

Straciliśmy 27% światowych raf koralowych, a jeśli obecne stopy zniszczenia nadal, 60% światowych raf koralowych zostanie zniszczonych w ciągu najbliższych 30 lat. Rafy koralowe są domem dla ponad 25% wszystkich znanych gatunków ryb morskich i zajmują mniej niż 1% środowiska morskiego.

 

Powódź mogłaby potroić się do roku 2030

Poziomy morza wzrosły dwukrotnie w ciągu ostatnich 10 lat, tak jak w całym XX wieku. Według badań przeprowadzonych przez World Resources Institute, liczba osób narażonych na zalanie każdego roku jest zagrożona potrojeniem z 21 milionów do 54 milionów w roku 2030. Powoduje to ekonomiczne koszty zalania od 65 miliardów do około 340 miliardów funtów. Jest to oczywiście szczególnie niebezpieczne, ponieważ połowa mieszkańców świata żyje w promieniu 37 mil od morza, a trzy czwarte wszystkich dużych miast leży na wybrzeżu. Nawet kraje Europejskie, jak na przykład Polska nie są bezpieczni.

I w tej chwili nie ma łatwego rozwiązania tego problemu. Może być już za późno. Można by pomyśleć, że jest tak proste, jak wybór kasyna bez depozytu, bo jest tak wiele miejsc online, aby grać w pokera i automaty do gier, ale jeśli chodzi o rzeczywisty świat – rzeczywistość jest inna.

W roku 2016 wykorzystaliśmy wszystkie zasoby ziemi roczne do 8 sierpnia

Dzień Overshoot na świecie to data, w której zużycie zasobów ludzkich przez ten rok przekracza zdolność Ziemi do regeneracji tych zasobów w tym roku. W 2000 r. Dzień miał miejsce w październiku, ale w 2015 r. Zużyliśmy wszystkie zasoby Ziemi do 13 sierpnia. W 2016 r. Miało miejsce 8 sierpnia i zaczyna się wcześniej każdego roku. „Używamy bardziej zasobów ekologicznych i usług, niż natura może się zregenerować poprzez przełowienie, zuywanie lasów i emitowanie większej ilości CO2 do atmosfery, niż można zalegać w lasach”, pisze overshootday.org. Supermocy świata, w tym Chiny, USA, Wielka Brytania i Japonia, wykorzystują już ponad dwukrotnie większą ilość zasobów, jakie produkują.