Łatwe i niedrogie sposoby prowadzenia przyjaznego dla środowiska życia

wiatraki

Pomyśl dwa razy przed zakupem

Ponowne użycie może dźwięczeć retro, ale jest tak samo ważne dzisiaj, jak kiedy pojęcie zostało po raz pierwszy wymyślone. Każdy zakupiony produkt ma ślad środowiskowy, od materiałów używanych w celu stworzenia go do zanieczyszczeń emitowanych podczas produkcji na opakowania, które kończy się na składowiskach odpadów. Więc zanim kupisz, zapytaj siebie, czy naprawdę tego potrzebujesz. Jeśli to zrobisz, rozważyć zakup delikatnie używanego zamiast nowego, i poszukaj minimalnego opakowania i wysyłki.

Nie korzystaj z plastiku

Plastik nigdy nie odchodzi. Dzisiaj można znaleźć miliardy ton plastiku w oceanach i tworzą oni około 40 procent powierzchni oceanicznych na świecie. Co roku tysiące ptaków morskich, żółwi morskich  i innych ssaków morskich są zabijane po spożyciu plastiku lub zaplątaniu się w niego. Możesz zacząć odcinać plastikowe odpady w kilku prostych krokach: zawsze przynosić worki wielokrotnego użytku podczas robienia zakupów, możesz zrezygnować z jednorazowego używania butelek na wodę i unikania w miarę możliwości produktów wykonanych z plastiku lub pakowanych w ich skład (np. Można wybrać nieopakowane produkty w sklepie spożywczym i, obniżyć zakupy online).

 

Bojkotuj produkty, które zagrażają przyrodę

Produkty wytwarzane ze zwierząt na liście gatunków zagrożonych są nielegalne w celu zakupu, sprzedaży, importu lub handlu w Stanach Zjednoczonych, ale jeśli roślina lub zwierzę nie zostały wymienione na liście, mogą nadal być skrzywdzone dla zysków kogoś innego. Ponadto niektóre produkty szkodzą zagrożonym zwierzętom grożąc ich siedliskom, od wycinania lasów staro rośnych do wykorzystania wody, którą gatunki nadbrzeżne muszą przetrwać. Nawet jeśli zakupienie produktu może doprowadzić cię do wygranej zabawy lub konkursu, nie warto tego w dłuższej perspektywie. Jeśli wolna wygrana to co chcesz, a następnie spójrz na kasyna online. Często oferują atrakcyjne promocje i darmowe spiny na wielkie wygrane. A aby uniknąć zagrożenia dla dzikiej przyrody, kupuj sumiennie i szukaj produktów wykonanych z trwałych materiałów, takich jak bambus.

Zamień swój dom bardziej przyjaznym dla środowiska

Tak jak utrzymanie samochodu w dobrym stanie przyczynia się do poprawy efektywności paliwowej, utrzymanie domu w dobrym stanie poprawia wydajność energetyczną. Upewnij się, że w domu znajduje się odpowiednia izolacja i energooszczędne okna oraz użyj programowalnego termostatu, aby uzyskać bardziej wydajne ogrzewanie i chłodzenie – i oczywiście żarówki energooszczędne dla bardziej wydajnego oświetlenia. Zadzwoń do dostawcy energii, aby sprawdzić, czy oferuje bezpłatne audyty energetyczne lub wie o firmie, która to robi.

 

Jedz mniej mięsa

Produkcja mięsa jest jednym z najbardziej niszczących środowisko zakładów przemysłowych na świecie, odpowiedzialnym za ogromne ilości zużycia wody, zanieczyszczenia, emisję gazów cieplarnianych i zniszczenia siedlisk. A wegetarianizm ma wiele cudownych zalet. Więc masz trzy szanse dziennie poprawiać zdrowie planety – zmniejszając konsumpcję mięsa można zmniejszyć ślad środowiskowy. Jedzenie lokalnych owoców i warzyw obniża również ilość paliwa kopalnego wykorzystywanego do transportu żywności na długich dystansach.